E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
ÜNYE MESLEK YÜKSEKOKULU
Anasayfa

Okulumuz Hakkında

           Yüksekokulumuz daha önce Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlı iken 5467 sayılı Kanun uyarınca; Ordu Üniversitesine bağlanmıştır. Yüksekokulumuzda Bilgisayar Programcılığı Bölümü ile  Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü adı altında iki bölüm kurulmuştur.  2007-2008 Öğretim yılında  Ek Kontenjan ile, Bilgisayar Programcılığı bölümü içinde yer alan Bilgisayar Bilgisayar  Programcılığı Programına 42, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları içinde yer alan Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programına da 45 öğrenci alınarak eğitim öğretime başlanmıştır.

           Yüksekokulumuz, Ünye şehir Merkezine yaklaşık 2 km uzaklıkta olup, Çakırtepe mevkiindedir. Yaklaşık 4200 m2 bir alan içerisinde  içinde 4 katlı 5000 m2 kapalı alanı bulunan bina içinde  öğrenim yapılmaktadır. Yerleşke içinde  her türlü spor aktivitelerine haiz spor salonumuz bulunmaktadır. Kapalı alan içerisinde 12 Adet Derslik, 90 bilgisayar kapasiteli 3 Bilgisayar Laboratuarı, 50  öğrenci kapasiteli Elektronik Laboratuarı ,Yemekhane ve Kantin bulunmaktadır.

           İlk etapta 2 program ile eğitim öğretime başlayan Yüksekokulumuzda, halen Bilgisayar Programcılığı, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İnsan Kaynakları Yönetimi, Lojistik ,Elektronik  Teknolojisi  ve Mimari Restorasyon Programları da    I. ve II. öğretim programı olarak öğretim sürdürülmektedir.Ayrıca yeni bölüm ve program açmak için  Yükseköğretim Kurumu nezdinde  çalışmalar devam etmektedir.

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı